Biblioteka PSJ
Od 1 stycznia 2011 r. zmieniła się formuła miesięcznika katolickiego "Posłaniec". Wrócił do swojej pierwotnej nazwy "Posłaniec Serca Jezusowego" w nowym formacie oraz z niższą ceną. O. Leszka Gęsiaka SJ na stanowisku redaktora naczelnego zastąpił o. Stanisław Groń SJ.
Posłaniec Serca Jezusowego
PSJ nr czerwiec 2003
Słowo od redakcji
      W miesiącu czerwcu przeżywać będziemy kilka wielkich uroczystości kościelnych, ukazujących nam nieskończoną miłość Boga i Jego troskę o to, co dla nas jest najważniejsze, o szczęście wieczne. Najpierw obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (8 VI), którego Jezus zapowiedział przed swoim wniebowstąpieniem, że przyjdzie jako Duch Prawdy i doprowadzi nas do całej Prawdy. W świecie, w którym panoszą się fałsz i kłamstwo, potrzeba nam Ducha Prawdy i potrzeba nam odwagi, by dać Mu się prowadzić.
      W następną niedzielę (15 VI) obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Takim jest nasz Bóg. Jest Wspólnotą miłości. Przez Chrzest święty w tę Wspólnotę zostaliśmy włączeni i zobowiązani do Jej naśladowania, dając innym to, co sami od Boga otrzymujemy - miłość.
      Na tej drodze nie jesteśmy sami. Wspomaga nas Jezus, który odchodząc z tego świata, nie zostawił nas sierotami. Nie tylko posłał nam swego Ducha, ale i sam o sobie uroczyście powiedział: Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Prawdę o tym, że Jezus jest naszym pokarmem na drodze do wieczności, pogłębimy sobie w Uroczystość Bożego Ciała (19 VI). Eucharystia to sakrament miłości.
      Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa (27 VI) pomoże nam uświadomić sobie, jak bezgranicznie wielka jest miłość Boga ku nam. Najpełniej została nam ona objawiona w przebitym na krzyżu Sercu Jezusa. Ta miłość, choć stale odrzucana i deptana przez grzeszników nigdy nie słabnie ani nie ustaje. Jezus czyni wszystko, aby pozyskać, czyli nawrócić do Siebie tych, których pokochał i za których oddał swoje życie. On ma dla nas to co najcenniejsze, swoje Serce, które kocha i czeka na naszą miłość. Tej miłości służy, o niej przypomina i do niej chce prowadzić swoich Czytelników "Posłaniec Serca Jezusowego".
Redakcja
Wybrane artykuły publikowane tym numerze PSJ:
 • Jezusowy czerwiec - Jan Pluta
 • Romantyzm i kult Serca Bożego - ks. Stanisław Łucarz SJ
 • Jestem Żydem od Jezusa - Agnieszka Turska
 • Bóg Święty - Ojciec Jerzy
 • PSJ VI/2003
  skocz do numeru:
  © Wszystkie prawa zastrzeżone • WydawnictwoWAM.pl • 2000-2010
  Udostępnione informacje nie mogą być kopiowane i publikowane bez naszej zgody.