Biblioteka PSJ
Od 1 stycznia 2011 r. zmieniła się formuła miesięcznika katolickiego "Posłaniec". Wrócił do swojej pierwotnej nazwy "Posłaniec Serca Jezusowego" w nowym formacie oraz z niższą ceną. O. Leszka Gęsiaka SJ na stanowisku redaktora naczelnego zastąpił o. Stanisław Groń SJ.
Posłaniec Serca Jezusowego
PSJ nr maj 2006
Słowo od redakcji
Miesiąc maj ma każdego roku swój niepowtarzalny charakter. Zimowa rzeczywistość odchodzi już zupełnie w zapomnienie, rozbudzona wiosną przyroda kwitnie nieprzeliczonymi kolorami. Mnóstwo kwiatów pojawiających się w ogrodach, na łąkach i drzewach, a także na naszej okładce i wewnątrz numeru potwierdza powiedzenie, że maj się mai, czym tylko może!

Maj to także miesiąc poświęcony Matce Bożej. W jego polską historię wpisane są nabożeństwa majowe, których tradycję przypomina na łamach naszego pisma tekst Urszuli Janickiej-Krzywdy. Ks. Tadeusz Chromik SJ dzieli się z nami rozważaniami z perspektywy Biblii o tym, jak dzięki Maryi możemy pełniej zrozumieć Eucharystię. To właśnie Jej, Bożej Rodzicielce, król Jan Kazimierz w 1656 roku oddał w opiekę Rzeczpospolitą, obierając Ją równocześnie naszą wieczystą Królową, którą czcimy do dzisiaj w Jej jasnogórskim Wizerunku.

Zapraszamy także do poznania wraz z nami tajników najmniejszej armii świata, papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Choć armia ta liczy jedynie 110 żołnierzy i dba o porządek państwa o mikroskopijnych rozmiarach, to jednak swoim wyszkoleniem i ofiarną służbą potwierdza już od pięciuset lat, że może bardzo skutecznie troszczyć się o bezpieczeństwo każdego kolejnego Namiestnika Chrystusa na ziemi.

Nie zabraknie w Posłańcu także przykładów świętego życia i bezgranicznej służby Bogu i Kościołowi. Przedstawiamy sylwetkę założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, Matki Urszuli Ledóchowskiej, której wyjątkowy charyzmat i wielkie dary, które od Boga otrzymała, pozwoliły na zapisanie niezwykle barwnej karty świętości.

Zapraszając do lektury także i innych tekstów zamieszczonych w niniejszym numerze, jako nowy redaktor naczelny, witam się z wszystkimi Drogimi Czytelnikami i cieszę się ogromnie, że wraz z Wami będę mógł poszukiwać tego wszystkiego, co pomoże nam każdego dnia być bliżej Boga. Wierzę jednak, że ukazujące się co miesiąc Zamyślenia i porady Duszpasterza będą dla nas znakiem, że ks. Jerzy Sermak SJ, który przez wiele lat całe swoje serce i zaangażowanie włożył w tworzenie Posłańca Serca Jezusowego, naszej Redakcji nie opuścił.

Życzę miłej lektury!
Redakcja
Wybrane artykuły publikowane tym numerze PSJ:
  • Święci listy piszą - s. Ancilla Kosicka
  • Majowe nabożeństwa - Urszula Janicka-Krzywda
  • Czule, gorąco, szaleńczo… - Ks. Wojciech Ziółek SJ
  • PSJ V/2006
    skocz do numeru:
    © Wszystkie prawa zastrzeżone • WydawnictwoWAM.pl • 2000-2010
    Udostępnione informacje nie mogą być kopiowane i publikowane bez naszej zgody.