Biblioteka PSJ
Od 1 stycznia 2011 r. zmieniła się formuła miesięcznika katolickiego "Posłaniec". Wrócił do swojej pierwotnej nazwy "Posłaniec Serca Jezusowego" w nowym formacie oraz z niższą ceną. O. Leszka Gęsiaka SJ na stanowisku redaktora naczelnego zastąpił o. Stanisław Groń SJ.
Posłaniec Serca Jezusowego
PSJ nr sierpień 2006
Słowo od redakcji
Mamy środek lata! Jego połowa już minęła, ale połowa jest jeszcze przed nami! Wszystko zależy od tego, czy spojrzymy na lato jak optymiści, czy też jak pesymiści. Wolę być optymistą, z radością oczekującym na najbliższe tygodnie, tym bardziej, że miesiąc sierpień obfituje w liczne święta maryjne i przyciąga setki tysięcy pielgrzymów do naszej duchowej stolicy - Częstochowy. Pielgrzymowanie do Czarnej Madonny ma w naszej Ojczyźnie kilkuwiekową tradycję, a podążający na Jasną Górę przeżywają podobne radości, nawrócenia, duchowe odkrycia. Rodzą się pytania: Po co pielgrzymują? Czego doświadczają? Co wypełnia ich duchowy plecak? Zachęcamy do poszukania odpowiedzi w Portrecie pielgrzyma.

   Poza szlakami wiodącymi na Jasną Górę zapraszamy Drogich Czytelników do wejścia wraz za nami na Górę Przemienienia oraz na Górę Synaj. Na każdej z nich dokonały się ważne wydarzenia biblijne, na nich także i dzisiaj ludzie szukają modlitewnej inspiracji, odkrywają przeszłość i odnajdują chwile na odpoczynek.

   W niniejszym numerze Posłańca chcemy także przybliżyć wspaniałe i jakże ważne dla Kościoła postacie. Jedną z nich jest św. Maria Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozof i ofiara Auschwitz, innym jest św. Brat Albert Chmielowski, którego świadectwo prostoty i całkowitego poświęcenia dla biednych owocuje wspaniałymi dziełami i pociąga wciąż nowych ludzi do czynienia rzeczy wielkich i pokornych. Brat Jerzy Marszałkowski i jego posługa w Towarzystwie Pomocy św. Brata Alberta jest tego najlepszym przykładem. Bo przesłanie Ewangelii pozostaje wciąż takie samo, mimo iż czas przemija, a epoki się zmieniają...

   Zmienia się także nasz Posłaniec. W najbliższej przyszłości zacieśnimy współpracę naszej redakcji z wychodzącym od ponad 90 lat w USA Posłańcem Serca Jezusa. Jej owocem będzie jedno wspólne pismo - już od przyszłego miesiąca! To pozwoli nam na poszerzenie Posłańca o nowe działy i tematy, a także na zwiększenie jego objętości. Wierzę, że zaproponowane zmiany i nowe rozwiązania będą przez Was, Drodzy Czytelnicy, dobrze przyjęte i że każdy znajdzie w Posłańcu coś inspirującego.

   Na najbliższy wakacyjny miesiąc życzę wszystkim dobrego wypoczynku z naszym pismem!
Leszek Gęsiak SJ
Wybrane artykuły publikowane tym numerze PSJ:
PSJ VIII/2006
skocz do numeru:
© Wszystkie prawa zastrzeżone • WydawnictwoWAM.pl • 2000-2010
Udostępnione informacje nie mogą być kopiowane i publikowane bez naszej zgody.